fbpx

DevOps לעומת DevSecOps

זמן קריאה כ- 2 דקות

DevOps ו-DevSecOps הם שני מונחים בעולם ה-IT לאחרונה קבלו תאוצה נוספת בהטמעה של הארגונים. 

בבלוג הזה ננסה לחדד את שני המושגים ולהבין את ההבדלים המהותיים בין השניים כדי לתת כלים לביצוע ההחלטה ״מה מתאים לנו יותר״.

DevOps:

DevOps, שילוב של פיתוח ותפעול', מחולל מהפכה בתרבות ה-IT על ידי ״צימוד״ של מפתחי תוכנה ומומחי IT ועל ידי כך משיגים מהירות גבוהה יותר והשגת היעדים הטכנלוגיים/עסקיים. DevOps מתמקד בשלבים שונים של פיתוח, בדיקות, מעבר בין סביבות עבודה לתהליך אחיד ואחוד ועל ידי כך משפרת את שיתוף הפעולה ואת היעילות התפעולית.

DevOps פועל דרך סדרה של שלבים הכוללים  Continuous Integration, Continuous Delivery, Continuous Monitoring. גישה זו מבטיחה שפיתוח ו-Deployment  של תוכנה יהיו חלקים, אוטומטיים ומשולבים, מה שמוביל למערכות תוכנה אמינות וחזקות יותר.

אוטומציה ממלאת תפקיד מכריע ב-DevOps, ומאפשרת , Deployment מהיר, עקבי וללא שגיאות של יישומים. כלים כמו Jenkins, Docker ו-Kubernetes משמשים בדרך כלל לאוטומציה של משימות, ניהול קונטיינרים וניהול תהליכי Deployment. טכנולוגיות אלו מסייעות ביצירת סביבות ניתנות לשחזור ותשתיות להתרחבות , החיונית לטיפול ביישומים מורכבים.

DevSecOps:

אם DevOps, הוא שילוב של פיתוח ותפעול אזי DevSecOps הוא הרחבה של DevOps המשלבת אבטחה בכל שלב בתהליך פיתוח התוכנה. הוא מדגיש את חשיבות האבטחה בשלבי הפיתוח המוקדמים ביותר, במטרה להטמיע אותו באופן טבעי בתוך זרימת העבודה במקום להתייחס אליו כאל מחשבה שלאחר מכן.

ב-DevSecOps, האבטחה משולבת בכל שלב במחזור החיים של פיתוח התוכנה. זה כולל Continuous Security Chekings במהלך הפיתוח, הבדיקות וה-Deplyoment. התהליך כרוך בשיתוף פעולה בין צוותים, תוך הבטחת התייחסות לשיקולי אבטחה לאורך תהליך הפיתוח.

DevOps לעומת DevSecOps: חשיבות ויתרונות

DevOps: DevOps משפר משמעותית את תדירות ה-Deployments, ממזער את שיעורי הכשלים ומזרז את זמני ההובלה לתיקונים. על ידי פירוק Silos, הוא מקדם סביבת עבודה המשותפת ומוביל ליעילות משופרת ואספקה ​​מהירה יותר של עדכוני תוכנה.  

DevSecOps: DevSecOps משפר את אבטחת התוכנה ומבטיח עמידה בתקנים רגולטוריים. על ידי טיפול יזום בבעיות אבטחה במהלך הפיתוח, זה מפחית באופן משמעותי את הפגיעויות ואת הזמן הדרוש לתיקון שלהן. גישה זו מובילה למוצרי תוכנה בטוחים ומאובטחים יותר.

DevSecOps, בשונה מ-DevOps המסורתי בגישתו לאבטחת תוכנה, מטמיע באופן יזום אמצעי אבטחה לאורך כל מחזור החיים של פיתוח התוכנה. על ידי שילוב אבטחה בשלב מוקדם בתהליך הפיתוח, DevSecOps מזהה ומטפל ביעילות בפרצות, ומצמצם משמעותית את הזמן והמשאבים הדרושים לפתרון שלהן. עמדה פרואקטיבית זו בנושא אבטחה, הטבועה בהבדל בין DevSecOps ל-DevOps', מובילה ליצירת מוצרי תוכנה בטוחים ומאובטחים יותר.

אז מה מתאים לנו ומה לבחור?

ההבדל העיקרי בין DevOps לעומת DevSecOps הוא ההתמקדות באבטחה. DevOps מתמקדת בעיקר בייעול התקשורת ושיתוף הפעולה בין מחלקות שונות, בדגש על זריזות ומהירות.

DevSecOps, לעומת זאת, משלבת שיקולי אבטחה לאורך כל תהליך הפיתוח. בעידן הדיגיטלי של היום, שבו פרצות נתונים והתקפות סייבר משתוללות, מיקוד אבטחה חזק יכול להיות חיוני להצלחת הארגון שלך. עם זאת, זה עשוי לדרוש גם משאבים נוספים ותקורה במונחים של הכשרה ותהליכים. בסופו של דבר, זה תלוי ביעדים ובסדרי העדיפויות של הצוות שלך.

עבור ארגונים מסוימים, שילוב אבטחה מההתחלה עשוי להיות שווה את המאמץ הנוסף. אחרים עשויים לתעדף מהירות וגמישות, מה שהופך את DevOps להתאמה טובה יותר. בין אם תבחרו ב-DevOps או ב-DevSecOps, הישארות מודעים לסיכונים פוטנציאליים והערכה מחדש מתמדת של הגישה שלכם יכולה לעזור להבטיח פיתוח תוכנה מוצלח לצוות שלכם.

מחפשים עבודה בעולם ה-DevOps, DevSecOps, Cyber?

שלחו לנו קורות חיים ואנו נאתר עבורכם משרות מתאימות!

אין תגובות עד כה

כתיבת תגובה

שלחו קו"ח
שלחו קורות חיים

  צרף קורות חיים:
  סוג הארגון המבוקש?
  היקף משרה מבוקשת?
  מיקום גיאוגרפי מבוקש?
  סוג העסקה מבוקש?

  רגע... לפני שאתם הולכים, את קורות החיים שלכם כבר שלחתם?

  תנו לנו לדאוג לכם למשרה מעולה!

   צרף קורות חיים:
   סוג הארגון המבוקש?
   היקף משרה מבוקשת?
   מיקום גיאוגרפי מבוקש?
   סוג העסקה מבוקש?