fbpx

5 המגמות המובילות בנושא Cyber Security ו-DevOps לשנת 2020

זמן קריאה כ- 2 דקות

הגנת סייבר ממשיכה להיות הנושא החם גם ב-2020, כאשר מומחים טוענים כי המגמה של השנה תהיה למעשה ההמשך לשנת 2019, בכל הנוגע לתפקידי אבטחת סייבר ותפקידי DevOps.

במיוחד בשבילכם אנשי אבטחת מידע וסייבר ומומחי DevOps, קיבצנו את נושאי הליבה בתחום אבטחת הסייבר לשנה הקרובה:

הגנת קניין רוחני
מומחי IT מהתעשייה, מעריכים שב-2020 נושא גניבת קניין רוחני ימשיך לככב בכותרות והחברות יתחילו לשים דגש רב יותר על הסיכונים בחברה.
התקציבים עבור הגנות על אבטחת החברה ימשיכו לגדול ב-2020. האבטחה תיקח תפקיד מרכזי בהקמת הבמה והאחריות תתרחב מצוותי ה-IT לעובדים נוספים. כאשר לכל עובד יש מכשיר בכיס המסוגל להתחבר לאינטרנט ולסכן את החברה כולה, יש צורך בחינוך מחדש של הגנות על החברה ומה מותר ומה אסור. לכן אנחנו צפויים לראות עלייה בתוכניות בתחום הגנות אבטחת המידע ב-2020.

עומס בלתי אפשרי על אנשי ה-DevOps
שנת 2020 תהיה השנה שבה צוותי ה-DevOps יגיעו למסה הקריטית והעומס העבודה שלהם ילך ויגדל עד לרמות בלתי אפשריות.

מומחים טוענים שהפתרון טמון באוטומציה ושיפור תהליכים בחברות על ידי אנשי ה-DevOps. איפה שאנשי ה-IT, QA וציות לא יוכלו לקיים תהליכים תקינים ומהירים מספיק בחברות, הגמישות של ה-DevOps תבוא לידי ביטוי והידע שלהם בפתרון בעיות במהירות ויעילות ישחק תפקיד מרכזי. כמו כן, חברות רבות צפויות לחפש פתרונות נוחים "נטולי קונפיגורציה" שאינם מצריכים אינטגרציה מורכבת או פיקוח מרחוק.

הקשחת עמדות בנוגע למפתחות כניסה
ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, האדם הפרטי מקבל יותר ויותר גישות ואישורי כניסה למידע בתוך החברה, גם מהבית. הענן אינו פתרון, מעריכים מומחים מהתעשייה, יש צורך בהגנות אבטחה מורכבות יותר מסיסמה אחת וגם "הגנה דו שלבית" היא לא תמיד הפתרון.

האקרים יודעים לקחת סיסמאות ממאגרי מידע שנפרצו ולהשתמש מחדש באותן הסיסמאות וקיימים צרכים מוגברים עבור מנגנוני האבטחה בחברות.

תפקידים בכירים זקוקים לכלים יעילים
תפקידי ה-CSO וה-CISO הם תפקידי האבטחה הבכירים ביותר בחברה, עליהם להבין את האופן שבו אסטרטגיית ניהול האיומים של החברה קשורה ליעדים העסקיים הכוללים ולפתח תוכנית מכוונת פעולה. באחריותם לפתח את הסיכון התפעולי של החברה ולהדגים כיצד הוא משתלב ביעדים עסקיים גדולים יותר. לאחר מתווה הסיכון, עליהם להיות מסוגלים להקים תוכנית שתגן על האנשים והנכסים שלהם מפני איומים פיזיים ואיומי סייבר.

שנת 2020 צריכה להיות השנה שבה החברות מסתכלות על הדרגים הבכירים ביותר ומחליטות אם הם מיומנים מספיק ואם יש להם את הכלים הנכונים לבצע את עבודתם. כאשר האיומים הולכים וגוברים, גם להנהלה הבכירה צריך להיות סט כלים שמתאים לכל איום מבפנים או מבחוץ.

הבחירות בארה"ב
בחירות לנשיאות ארצות הברית הן תמיד מיקרוקוסמוס של החברה שלנו. עבור מומחים בתחומי ב-DevOps וה-Cyber, בחירות עשויות להוות אתגר משמעותי. מספר אנשי מקצוע בתחום הביטחון הקיברנטי חושבים שבחירות 2020 יראו שוב שחקנים שמשפיעים על הבוחרים באמצעות מדיה חברתית וכד', וייתכן שנראה כמה פריצות מיושנות וטובות.

כמו בכל תקופת בחירות, גם השנה צפויה להיות התערבות של מדינות זרות באמצעות האקרים בבחירות בארה"ב. האקרים "כובעים שחורים" הממומנים בידי מדינה זרה, הם לרוב ההאקרים המקצועיים והמנוסים ביותר ועל ה"כובעים הלבנים" ללמוד מהם ומהשיטות שלהם, וכמובן, כיצד להתגונן בפניהם.

אין תגובות עד כה

כתיבת תגובה

שלחו קו"ח
שלחו קורות חיים

  צרף קורות חיים:
  סוג הארגון המבוקש?
  היקף משרה מבוקשת?
  מיקום גיאוגרפי מבוקש?
  סוג העסקה מבוקש?

  רגע... לפני שאתם הולכים, את קורות החיים שלכם כבר שלחתם?

  תנו לנו לדאוג לכם למשרה מעולה!

   צרף קורות חיים:
   סוג הארגון המבוקש?
   היקף משרה מבוקשת?
   מיקום גיאוגרפי מבוקש?
   סוג העסקה מבוקש?