fbpx

SALE, SALE, SALE: על שיווק עצמי במקום עבודה

זמן קריאה כ- 2 דקות

פעמים רבות עובדים נוטים לחשוב שאם הם יהיו עובדים טובים, חרוצים ומקצועיים המנהלים יעריכו אותם, ימהרו לקדם אותם בהזדמנות הראשונה והקריירה שלהם תנסוק מעצמה.. אך האמת היא שלא כך מתנהלים הדברים בשוק העבודה המודרני של ימינו.

בדיוק כמו בשוק מוצרי הצריכה, שבו יש צורך להשקיע מאמצים שיווקיים ותדמיתיים על מנת לשמור על מעמדם בשוק, כך מתנהג גם שוק העבודה המודרני כאשר ביצועים מוצלחים אינם בהכרח מבטיחים קידום.

השקעה בשיווק עצמי היא תנאי הכרחי להתפתחות הקריירה ולקידום במקום העבודה

אז אם אתם משייכים את עצמכם לאותה קטגוריה – של עובדים משקיעים ומוצלחים ללא שיווק עצמי – לפניכם מספר כללים פשוטים שיעזרו לכם לשווק את עצמכם במקום העבודה ואולי באמצעות זאת גם לשדרג את התפקיד ואת המשכורת.

הפנימו: אלה כללי המשחק. מי שמתבייש מתייבש! לפני הכול צריך להבין את כללי המשחק - יש צורך להיפטר מהחסמים והמבוכה וללמוד להתייחס אל עצמכם כאל מוצר שזקוק לשיווק כחלק מההשקעה בהתפתחות המקצועית.

הצלחתם? שתפו. הוטלה עליכם משימה וסיימתם אותה בהצלחה יתרה? יופי, כל הכבוד! כעת דאגו לפזר את האינפורמציה בארגון. שימו לב – לא כל דבר צריך לרוץ לספר לחבר'ה, אלא רק הצלחות משמעותיות לארגון .. לא כדאי שיחשבו אתכם לשוויצרים.

קשרים רבותי, קשרים. דאגו להרחיב את קשריכם עם האנשים הנכונים בארגון, גם מעבר לסביבה המקצועית – צאו מאזור הנוחות, כך יגדל הסיכוי שכישוריכם יזכו להערכה ותגמול.

פרגנו להצלחות עמיתים וממונים. על מנת לפתח רשת קשרים חזקה ומועילה, חשוב מאוד לדאוג לפרגן גם להצלחות של אחרים. אחת הטעויות הנפוצות בשוק העבודה כיום היא שיש עובדים אשר חושבים שניתן לחזק את מעמדם האישי על גבם של אחרים – טעות! לעולם אל תקדמו את שמכם על-ידי הכפשת עמיתים או מנהלים שלכם, ואל תטילו ספק במקצועיותם או בסמכותם של המנהלים הישירים שלכם או אל מול קולגות ובכירים בארגון.. תמיד זכרו – העולם הוא עגול!

שווקו את עצמכם גם מחוץ לארגון. חשוב לזכור כי שיווק עצמי לא מתנהל רק בתוך החברה. בשוק העבודה המודרני, שבו שינוי מקומות העבודה הוא עניין שגרתי למדי – חשוב לא פחות שיכירו אתכם בשוק. תפתחו קשרים עם קולגות בארגונים אחרים ותדאגו לספר על עצמכם ועל הישגיכם באירועים חברתיים תוך כדי שיחה כללית.

העמיקו את מומחיותכם ומצבו את עצמכם כמומחים וכמנהיגים. השקיעו מאמצים בהרחבת הידע המקצועי, השתתפו בהשתלמויות מקצועיות והיו מעודכנים בהתפתחויות בתחום עיסוקיכם. נקטו יוזמות והובילו מהלכים שיזכו להערכה בקרב הממונים עליכם ובקרב עמיתים לעבודה. יחד עם זאת, חשוב לא לייצר אנטגוניזם כלפיכם או המנוגדים לקודים והנורמות המקובלים בארגון.

אל תתנהלו מתוך תחושת פחד או איום. זכרו – זאת לא בושה לבקש עזרה! אל תסתירו אי הצלחות ונצלו אותן ללמידה והפקת לקחים אישית וארגונית. אל תחששו להתייעץ במקרה הצורך.

יש לכם חבר/ה מוכשרים? עכשיו זה הזמן להמליץ לנו עליהם, אולי גם תזכו ב1500 שקלים.

אין תגובות עד כה

כתיבת תגובה

שלחו קו"ח
שלחו קורות חיים

  צרף קורות חיים:
  סוג הארגון המבוקש?
  היקף משרה מבוקשת?
  מיקום גיאוגרפי מבוקש?
  סוג העסקה מבוקש?

  רגע... לפני שאתם הולכים, את קורות החיים שלכם כבר שלחתם?

  תנו לנו לדאוג לכם למשרה מעולה!

   צרף קורות חיים:
   סוג הארגון המבוקש?
   היקף משרה מבוקשת?
   מיקום גיאוגרפי מבוקש?
   סוג העסקה מבוקש?