fbpx

כיצד מוצאים עבודה בעזרת רשתות חברתיות?

זמן קריאה כ- 2 דקות

גם אם לא התאמצנו לפתוח כרטיס חבר ב- Facebook, או שאין לנו מושג מה זה Linkedin ומעולם לא ידענו כיצד להשתמש ב- Twitter, אין לנו ברירה אחרת אלא להכיר בעובדה שהרשתות החברתיות שולטות והן לא רק שולטות בדרך התקשורת שלנו עם חברים חדשים או מכרים ותיקים, הן כנראה גם משמעותיות במציאת עבודה.

הגישה של חיפוש משרות פנויות על ידי כתיבת קורות חיים על פי הכללים, הוספת מכתב פתיחה מרשים ושליחת קורות חיים למשרה שמצאנו באינטרנט היא עדיין הכרחית, אבל היום כבר לא יושבים מול מסך המחשב ומחכים שמישהו יחזור אלינו. אנחנו יכולים להיות פעילים ואפקטיביים הרבה יותר בזכותן של הרשתות החברתיות.

כדי להשיג את עבודת חלומותיכם, עליכם להפוך להיות היוזמים במציאת העבודה ולהפסיק לחכות שחברות השמה, או המעסיקים הפוטנציאליים ישימו לב, במיוחד אליכם, מבין אלפי קורות החיים שנשלחים אליהם מידי יום ביומו.

פניה לרשתות החברתיות הופכת להיות חלק מהשיטות שבהן גם חברות השמה וגם עובדי משאבי אנוש, או המעסיקים משתמשים כדי לבצע מיון ראשוני למציאת העובדים המתאימים להם באופן ספציפי. הרבה פעמים חברות ההשמה או המעסיקים משתמשים ברשתות החברתיות כדי לנפות חלק מקורות החיים שנשלחו אליהם.

הגיע הזמן לפתוח את הראש ולחשוב קצת אחרת לגבי הדרכים שבהן אתם יכולים למצוא את העבודה הבאה שלכם. כמובן שעליכם להמשיך ולהגיע לחברות השמה, לענות למודעות דרושים, לשלוח קורות חיים, להשתתף בירידי תעסוקה וכדומה, אבל היום כדאי לכם להשקיע לא פחות ביצירת קשרים דרך הרשתות החברתיות ובמיתוג עצמכם.

אם אתם מחפשים עבודה בימים אלו, עליכם ליצור בהקדם האפשרי דף בכל אחת מהרשתות החברתיות שאתם מכירים ובדף זה לפרסם את עצמכם, ולא רק לפרסם, אלא גם למתג את עצמכם בצורה הטובה ביותר כדי שהמעסיקים שאולי מחפשים אתכם דרך הרשתות יחשבו שאת/ה הם העובדים הכי טובים בשבילם.

הרשת החברתית Linkedin נחשבת לרשת מקצועית יותר מאשר ה- Facebook. לרשת זו מגיעים המעסיקים וחברות ההשמה כדי לחפש עובדים במיוחד בתחום של השמת בכירים, וזאת בזכות העובדה שיצא לה מוניטין על כך שהטובים והמקצועיים ביותר נמצאים שם.

אם תדעו כיצד להשתמש נכון ברשת חברתית זו אחוזי ההצלחה שלכם במציאת עבודה יגדלו. החוכמה העיקרית ברשת Linkedin היא לדעת לעשות שימוש נכון במילות המפתח.

רשת Linkedin היא רשת מקצועית מאוד ואנשים שם נוהגים בזהירות רבה בנוגע למי שהם מצרפים לקבוצה שלהם. לכן כדאי לכם להיות כמה שיותר עדכניים ברשת זו וגם להיות מחושבים ושקולים ביחס למידע שאתם מפרסמים על עצמכם. הדבר נכון גם לגבי הבלוגים שלכם, גם אם הם רשומים במקום אחר ואתם חושבים שאין סיכוי שמישהו מהמגייסים יגיע אליהם ברשת או יטרח לקרוא אותם.

רשת ה- Facebook היא רשת חברתית בטבעה ולכן היא עוזרת יותר במציאת חברים חדשים ובשמירת קשר עם חברים ישנים. המגייסים שמחפשים עובדים עושים זאת בדרך כלל באמצעות חברים וקשרים, לכן עליכם להיות מאוד זהירים בנוגע לתמונות ולתכנים שאתם מעלים לרשת. במידה ואתם משתמשים ברשתות חברתיות כדי למצוא עבודה, או כדי לפרסם את הכישורים שלכם, עליכם לזכור כל הזמן להישאר כמה שיותר מקצועיים ורשמיים. גם אם מאוד בא לכם, כאן אין מקום לפרסום תמונות מביכות מהמסיבה האחרונה שהייתם בה, או לכתוב הודעות אישיות שיכולות להישמע פרובוקטיביות או לפגוע בשמכם הטוב. הרשת החברתית הופכת לכרטיס הביקור שלכם, לכן הדף שלכם באותה הרשת חייב להיות נקי, ענייני ומקצועי ככל האפשר, וכן יש כאן מקום לשמירה על יצירתיות וראש פתוח, אבל הכול כמובן למען מטרה אחת ויחידה - יצירת הרושם הטוב ביותר עליכם לא רק כאנשים חברותיים ומעניינים, אלא גם כעובדים עם הפוטנציאל הכי גבוה.

הכנסו עכשיו לדף המשרות שלנו ותמצאו את התפקיד הבא שלכם.

אין תגובות עד כה

כתיבת תגובה

שלחו קו"ח
שלחו קורות חיים

  צרף קורות חיים:
  סוג הארגון המבוקש?
  היקף משרה מבוקשת?
  מיקום גיאוגרפי מבוקש?
  סוג העסקה מבוקש?

  רגע... לפני שאתם הולכים, את קורות החיים שלכם כבר שלחתם?

  תנו לנו לדאוג לכם למשרה מעולה!

   צרף קורות חיים:
   סוג הארגון המבוקש?
   היקף משרה מבוקשת?
   מיקום גיאוגרפי מבוקש?
   סוג העסקה מבוקש?