לאן עכשיו? קצת על הדף הבא שקשה מאד להפוך אותו

זמן קריאה כ- 3 דקות

לא זה לא עוד טור שמדבר על הקורונה כהזדמנות. הוא היה יכול להיכתב גם לפני שנה.

העולם שלנו מעורער, תזזיתי וחסר מנוחה. מבחינה טכנולוגית, פוליטית, אקלימית וקריירה - שהיא קצה הקרחון של סצנה בלתי אפשרית של טכנולוגייה שגוועת שנה אחרי שהיא נולדת, ושל ארגונים חסרי נחת שנופלים רגע אחרי שקמו.

אומרת לנו סו סיגל מג׳נרל אלקטריק – ׳קצב השינוי לעולם לא יהיה איטי כמו היום׳. השינוי תלול ואקספוננטיאלי, וממחר הוא ייתן זינוק שיכניס אותנו להלם, בעוד שמחרתיים זה ייראה כמו צעדי תינוק.

בתוך כאוס החדשנות קשה להישען לאחור ולמצוא רוגע. לא אם אתה ארגון מוטה רווח, לא אם אתה מנהל בארגון ולא אם אתה עובד בו. הקורונה היא דוגמא לכך שאין לנבא שום דבר. אנו מנוהלים בידי הבלתי צפוי והבלתי מתוכנן.

אמאזון הפכה את זה ל DNA שלה. יש להגיע כל יום לעבודה עם מחשבה אפוקליפטית שעלולה לקרות לנו כל רגע ולא להיות שאנן. לדמיין שחורות ולהיות יצירתי במציאת פתרון.

עדיף לעשות לעצמינו disruption and discontinuity לפני שאחרים יעשו לנו את זה, כדי להימנע בכל לשון ממה שקרוי “A Nokia Moment”. שאננות של מנצחים. אסור לנוח לרגע כי בשנתנו תיקטף בכורתנו בידי מישהו רעב יותר.

הנחה של יציבות – שורש הרעה

האנשים שהכי נפגעים מפיטורים הם אנשים שהנחת היסוד שלהם היא הנחה של עולם יציב וליניארי. בטחון כלכלי. בטחון תעסוקתי. פעם זה היה שם המשחק, והנורמה. כיום זהו עולם הולך ונעלם.

האדם הסביר של פעם שרצה לצמוח בארגון, לשגשג מבחינה כלכלית ולתכנן לטווח רחוק למען ביתו, הוא האדם הפגיע ביותר.

על פי קארמין גאלו, מחבר ״הסוד של מספר הסיפורים״, ישנם אינספור סקרים המראים כי עובדים צעירים כבר יודעים שלא לפתח קשר רגשי כלפי המעסיקים שלהם. הם מתעבים היררכיות מוּבנות ומבקשים להיות חלק שווה בקהילות שחולקות תשוקות ועניין דומים. הם כבר לא רוצים להיות מנוהלים. הם רוצים לקבל השראה.

הדבר הבטוח הוא, אם כן, החיבור של אדם להשראתו.

אי אפשר לקחת לו את זה. אפשר לקחת לו את המשרה, את הפרנסה, את הבית. אבל לא את האש הבוערת בו ולא את הסוד המבעבע בו.

האדם החדש לא סובל מבעית סמכות. הוא יודע להתמסר ולהתמיד אבל הוא רוצה שהמוטיבציה תהיה שלו. התשוקה.

״לעולם אל תשכחי מניין באת״ אמרה אימה של קט קול שהפכה בגיל צעיר למנכ״ל סינבון, לא לפני שעבדה במלצרות כדי לעזור לאימה להניח ארוחה חמה על השולחן ״אבל אל תעזי לתת לזה להגדיר אותך״.

זה הסוד לפענח את מה שהחיים צופנים לנו. מצד אחד להקשיב לכאבים וליגון הראשוניים שליוו את ילדותנו, מצד שני –

להשתמש בחומרים הללו כדי ליצור אנחנו חדשים. אלכמיאוּת בהשאלה.

העתיד פתוח למי שיודע לספר את הסיפור של עצמו

מערכת החינוך בפינלנד יודעת את זה והיא מגדלת ילדים בלי ציונים ובלי צייתנות לגבולות חיצוניים כדי שיפתחו משמעת עצמית ויגלו את מה שמצית בהם להבה. שיידעו לספר את הסיפור האישי שלהם. לא כי היא יפת נפש, אלא כי העולם החדש דורש משמעת עצמית ורדיפה אחר הגחלת האישית - כרכיב העיקרי בהצלחה בחיים. במלים פשוטות – דע מה מדליק אותך ותתמיד - גם אם החיים מתנכלים לך ומנסים לכבות אותך.

אנחנו יודעים שהעסקים והמותגים שישרדו בהמשך הדרך הם לא אלה שנשענים על מוצר בודד, אלא על היכולת האוסמוטית לשנות מסלול, להצטרף, להירכש, לחבור ולהשתנות. אלה העסקים והאנשים שמבינים שזה שהם צעדו על הדרך בשנתיים או בחמש השנים האחרונות, לא אומר שהדרך הזו כלל תהיה קיימת שלא לומר תוביל אותם להצלחה בעתיד.

על פי תאוריית האלמנט של קן רובינסון, אנחנו נולדים עם מטרה וייעוד. זה שם מלידה. אלא שלא תמיד יש לנו קשר אתם. האדם החדש מצליח בעיקר בזכות הגמישות והרגנרציה שלו. כמו חסרי חוליות שמצמיחים אברים שנגדעו, האדם החדש מצליח להמציא את עצמו כמה וכמה פעמים בחייו.

על פי רובינסון, החיים הם ניסוי וטעייה. מתחילים מאיפה שהו כי חייבים להתחיל. לא תמיד נתחיל ממה שמתכתב עם האלמנט שלנו אבל מהרגע הראשון עלינו להקשיב לרמזים. האם אנחנו חסרי נחת? האם הסביבה אומרת לנו משהו? הדוגמא הקלאסית היא אותה ילדה שחשבו שיש לה הפרעת קשב ואוטוטו אבחנו אותה כבעלת מגבלה, כאשר המנהל פתח רדיו והיא התחילה לרקוד. ׳הבת שלך לא היפראקטיבית, אמר המנהל לאימה. הבת שלך רקדנית׳. כיום היא אחת הכוריאוגרפיות המפורסמות באנגליה. תיאוריית האלמנט מלמדת אותנו לנדוד. מאד לא סביר להתעקש על הדבר הראשון אותו אנחנו לומדים ובו אנחנו מתמקצעים ועוסקים. הקריירה היא מסע ולא דבר אחד על פי קן.

האם פיטורין זה מסר או שנוח לנו לחשוב שנפלנו קרבן להתמוטטות קולקטיבית? הייתי עוצרת וחושבת ולו לרגע קט.

 

מחפש עבודה בתחום הטכנולוגי? 

מוזמן להיכנס ללינק למטה ולשלוח קו"ח, אנחנו נדייק עבורך את המשרה הבאה

ידוע לך גם על חברים שמחפשים עבודה בתחום? מוזמן לעזור להם גם ולשלוח אלינו קו"ח שלהם

להגשת קו"ח

תגובה אחת

  1. מחפש עבודה טכנולוגית כסטודנט

כתיבת תגובה