קיבלתם הצעת עבודה? 5 גורמים שעליכם לשקול לפני שתגידו “כן”

זמן קריאה כ- 3 דקות

קבלת הצעת עבודה תמיד מחמיאה. אבל רגע לפני שאתם אומרים בהתרגשות "כן" לתפקיד חדש נוצץ בחברה אחרת, אנו ממליצים לעצור רגע ולשקול אם זאת באמת ההזדמנות הנכונה עבורכם.

אם אתה כבר מחפשים עבודה חדשה והגשתם מועמדות למשרות שמעניינות אתכם, קיים סיכוי גבוה שההצעה שקיבלתם היא בדיוק מה שאתם צריכים. אולי אתם מרגישים שהגיע הזמן לשינוי ורוצים להתקדם בקריירה, להרוויח יותר ולקבל תנאים טובים יותר, לשנות את הנוף, או הקולגות שלכם.

עליכם לבדוק את מקום העבודה הנוכחי ולהבין מה היתרונות והחסרונות בינו לבין הצעת העבודה החדשה שקיבלתם.

על מנת שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה, ריכזנו עבורכם מספר שאלות שכדאי שתשאלו את עצמכם:

1. האם זה הזמן הנכון להחליף עבודה?
זו שאלה מורכבת, כי כל מצב שונה. ובכל זאת, ישנם כמה גורמים שיכולים דווקא לגרום לכם להישאר במקום העבודה הנוכחי.
האם אתם באמצע פרויקט גדול בעבודה הנוכחית? האם המעורבות שלכם בפרויקט זה, מהותית להצלחתו? אם עניתם כן, לא בטוח שזה העיתוי הכי נכון עבורכם לעבורו למקום עבודה חדש. יתכן שגם החברה החדשה לא תראה באור חיובי את זה שעזבתם בדיוק באמצע פרויקט גדול ותפקידכם היה קריטי להצלחתו. קחו בחשבון, שצעד זה עלול ישפיע על המלצתו של המעסיק הנוכחי שלכם בעתיד.

האיזון בין עבודה לחיים האישיים הוא פרמטר חשוב. שקלו כיצד עבודה חדשה עשויה להשפיע עליכם באופן אישי. אם תעברו לתפקיד חדש, הצעד עלול להשפיע על המשפחה שלכם. ילדים בגן, בית ספר, או בן/בת הזוג והקריירה שלהם, קחו גם את הנושא הזה כפרמטר בתהליך קבלת ההחלטות שלכם.

2. האם אתם באמת רוצים את התפקיד החדש במקום העבודה החדש?
בין אם הגשתם מועמדות לתפקיד ובין אם פנו אליכם, יש סיכוי שהתפקיד החדש לא באמת מעניין אתכם. נשמע אולי מופרך אבל זה קורה.
לעיתים הרצון לעזוב את החברה הנוכחית בה אתם עובדים, יכול לגרום לכם לקבל החלטה שהיא לא נכונה עבורכם כעת. תשאלו את עצמכם האם התפקיד החדש שהוצע לכם, מרגש אתכם? האם המוצר של החברה מדהים? האם זו חברה טובה?
במילים אחרות, האם התפקיד החדש עצמו מניע אתכם, יותר מהאפשרות לשינוי מקום העבודה? אם העבודה החדשה תשעמם אתכם, איך זה ישפיע עליכם? אולי תתחילו לחפש שוב עבודה לאחר זמן קצר?

3. האם אתם מתאימים לתרבות הארגונית של מקום העבודה?
בכל חברה קיימת תרבות ארגונית מסויימת. אם בהגיעך לראיון העבודה, סביבת העבודה והאנשים גרמו לך לאי נוחות מסויימת, קיים סיכוי שזאת לא העבודה המתאימה עבורכם. גם אם החברה עומדת להשיק בקרוב פרויקט מרגש להפליא.
אם אתם מסוג האנשים שמנסים להתאים את עצמם כמה שיותר, מקום עבודה כזה עלול לשנות את מי שאתם. וודאו שהתרבות הארגונית, ערכי החברה והנורמות שבה, תואמים להלכי הרוח שלכם.

4. האם העבודה החדשה תשפר את המשכורת והתנאים שלכם?
משכורת לא יכולה להיות הגורם העיקרי שלכם למעבר למקום עבודה חדש. נכון, זה אכן מפתה אך אם החברה החדשה והמוצר שלה, לא מעניינים אתכם, יש סיכוי גבוה שלא תשארו שם זמן רב.

בדקו את סקרי השכר העדכניים לפני שאתם מקבלים את ההחלטה. אם מקום העבודה החדש, מציע לכם העלאה משמעותית בשכר, זה אמנם מפתה אך מומלץ לשקלל פרמטר זה יחד עם שאר הפרמטרים, כך תוודאו שמקום העבודה החדש הוא המקום המתאים עבורכם כעת.

בדקו את התנאים וההטבות שאתם אמורים לקבל בתפקיד החדש והשוו אותם לתנאים בעבודה הנוכחית. בדקו האם התפקיד החדש דורש יותר שעות עבודה ושתפו בנושא את בן/בת זוגכם. 

5. האם זהו המהלך המקצועי הנכון לקריירה שלכם?
יש סיבות רבות לקבלת הצעת עבודה חדשה. אחת הסיבות השכיחות היא: עבודה חדשה שתקדם את הקריירה שלכם בטווח הארוך.
ייתכן אף כי מדובר על הצעת עבודה בה השכר והתנאים פחות טובים מאלה שיש לכם כיום, אך למקום העבודה ולתפקיד החדש, יש פונציאל רב לקדם אתכם לשלב המקצועי הנכון מבחינת הקריירה. אם זה המצב, ייתכן שכדאי לכם לעבור למקום העבודה החדש ולקחת בחשבון שצעד זה אולי לא ישפר את התנאים שלכם באופן מיידי אך ימנף אתכם מקצועית.

אם התפקיד החדש דורש מכם עבודה מאומצת יותר, כדאי לכם להשקיע במשך כמה שנים כדי להגיע לשלב בקריירה שבו אתם מרוויחים יותר ונמצאים בעמדה בכירה.

לסיכום, שקלו את האפשרויות שלכם בקפידה.
שקלול של כל הפרמטרים, ייתן לכם תמונה ברורה ואמיתית שתסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה - האם זאת הזדמנות מעולה שאסור לפספס או האם יותר מתאים לכם כעת, להישאר במקום העבודה הנוכחי.
אינטרסים אישיים ומקצועיים לא תמיד יתיישבו זה עם זה, אך חשוב לשמור על איזון. היו כנים עם עצמכם: הגדירו לעצמכם מה אתם מחפשים בשלב הנוכחי בקריירה שלכם ובחיים האישיים, בדקו האם אתם מרוצים במקום העבודה הנוכחי שלכם, אם כן ואתם מרגישים תחושת מיצוי לגבי התפקיד, אולי שווה לבדוק האם יש עבורכם הזדמנות להתקדם לתפקיד אחד בתוך החברה עצמה.

אם הבנתם שאתם לא מרוצים כעת ממקום העבודה, ייתכן שזאת בדיוק ההזדמנות ועליכם לעבור הלאה. לעשות שינוי ולעבור לתפקיד הבא שלכם במקום העבודה החדש.
הכי חשוב, לחשוב היטב לפני שמקבלים החלטה. יכול להיות מאוד מבאס להגיע לשולחן במקום העבודה החדש, ולהבין שעשיתם טעות ואולי לא קיבלתם את ההחלטה הנכונה עבורכם.

שיהיה בהצלחה!

אין תגובות עד כה

כתיבת תגובה