ניהול קריירה – יום שעובר לא חוזר

זמן קריאה כ- 2 דקות

שלום לכולם,

אחת הבחירות הקשות שעומדות בפנינו בחיינו הבגירים היא מה אנחנו רוצים לעשות כשנהיה גדולים.

הנושא בדרך כלל סבוך מאחר וקיימות הרבה אפשרויות טובות וקשה לנבא את העתיד היכן ידרוך כוכבינו  - אולם בסופו של דבר הכרחי לבחור אופציה מועדפת אך בו בזמן לא לזנוח חלומות אחרים טובים גם כן.

נושא הבלוג הזה אינו דן כיצד לבחור את האופציה הטובה ביותר או המועדפת אלא רגע אחרי שהבחירה התבצעה – שאלת המימוש,  ה-Execution.

בהנתן הנחת היסוד כי הבחירה שבוצעה היא הטובה מכל עבורנו מאותו רגע אנו צריכים להמשיל את ניהול הקריירה לניהול של מסע או טיול רק הפעם עם משמעויות הרבה יותר כבדות. חייבים לזכור כל העת כי המשאב החשוב ביותר שיש לכל אחד מאיתנו הוא הזמן, כל יום שעובר אינו חוזר ולכל החלטה משמעויות משלה.

במסע של ניהול הקריירה, ראשית עלינו לגבש תוכנית שלדית לאן אנו מכוונים וחשוב מאוד לזכור כי כל תוכנית היא בסיס מצוין לשינויים ודעו כי הבלתי מצופה גם יקרה לכם. התוכנית תכלול גם מקומות ואתרים,  כלומר תפקידים אותם נמלא, את זמן השהייה באתר כלומר כמה זמן נהיה בכל תפקיד ומה התחנה הבאה בכדי שנוכל למצות את הטיול במסגרת הזמן והמשאבים שהקצנו לעצמנו.

הנקודה הראשונה בכל ניהול הקריירה היא התפקיד הראשון אותו אנו מבצעים, בדרך כלל יש נטיה להתפשר מאחר שרובינו מגיעים ללא ניסיון קודם ועל כל תפקיד ראשוני יש לא מעט מועמדים ומתחרים. חשוב מאוד לבחור בתפקיד הראשון את סוג הארגון ולא פחות את המנהל.

ארגון שבו ניתן להתפתח ולהתקדם יכול להוות בסיס מצויין לתפקיד ראשון ולהתקדמות בתוך הארגון לשאר התפקידים הרצויים אולם כאן אלמנט הזמן של מתי זה יתאפשר. מנהל טוב – יפרה ויעזור גם ללמד וגם לקדם בתוך הארגון.

חשוב מאוד לזכור כי כל בחירה היא משמעותית הן מבחינת התפקיד והן מבחינת הזמן המושקע בכל תפקיד, אולם דעו כי רק הצטיינות בביצוע התפקיד הנוכחי יאפשר את המעבר לתפקיד הבא המבוקש.

לסיכום, זכרו בעת ניהול הקריירה כי הכל תלוי בכם, הבחירה בידכם, ההתמקצעות, הצטיינות וההקדמות.

שיהיה בהצלחה.

הכנסו עכשיו לדף המשרות החמות שלנו ומצאו את התפקיד הבא שלכם.

אין תגובות עד כה

כתיבת תגובה