התחלתם את קריירת הייטק שלכם לאחר גיל 30? קבלו 4 טיפים שיסייעו לכם

זמן קריאה כ- 3 דקות

לייט בלומרס? עשיתם הסבה לעולם ההייטק רק לאחר גיל 30? לאחר מספר שנות עבודה, החלטתם לשנות מסלול ולבחור בעולם ההייטק?
אם אתם חלק מקהל זה, הפוסט הזה בדיוק בשבילכם.

אנשים שמתחילים את קריירת ההייטק רק לאחר גיל 30, לעיתים עלולים להירתע מהכניסה לעולם זה. זה סקטור שביחס לסקטורים אחרים, מעדיף לגייס צעירים. האם יש סיכוי שניסיון חיים וניסיון תעסוקתי רב יותר, יכולים לתת יתרון יחסי על פני ידע טכנולוגי?
התשובה היא כן, כמובן; אבל יש כמה דברים שכדאי לזכור.

ריכזנו עבורכם 4 טיפים שייסיעו לכם להתחיל את הקריירה הטכנולוגית שלכם אם עברתם את גיל 30:

1. הכירו את עצמכם
אם אתם רוצים עבודה בעולם ההייטק, עליכם להכיר את עצמכם, היו מודעים לכישורים ולידע שיש לכם ולאלה שחסרים לכם.
מעסיקים רבים, נוטים לכלול במסגרת הראיונות מבחן עבודה על פרוייקט אמיתי שקיים בחברה או לתת משימת מבחן לביצוע בבית וזאת במטרה לבדוק את הידע הטכנולוגי שלכם, הנדרש לתפקיד.

הפתרון הטוב ביותר, הוא ללמוד שפה מסוימת ואת כל הגרסאות העיקריות התומכות בה. גם אז, עליכם להיות בקיאים באמת. אם תדעו מיומנויות ספציפיות בתוך שפה או גרסא, זה יהיה מעולה, אך קחו בחשבון שהמעסיקים ירצו לוודא שאתם אכן שולטים בחומר ולא יודעים רק פרטי מידע בודדים בתחום.

לדוגמא: אם יש לכם ניסיון מקצועי מחברת הייטק העוסקת בתחום של יצירת שירותי ה-streaming למוסיקה. היו מודעים כי מדובר בתחום נישתי, ומעסיקים יצפו מכם להכיר את התחום מעבר לתחום האודיו, השפה שלך או הגרסאות אשר הכרתם במסגרת תפקידכם הקודם. שירותי streaming מסתמכים במידה רבה על אפליקציות מובייל, לכן וודאו לפני ראיון העבודה, שאתם מכירים גם iOS ו-Android ואת שפות וערכות פיתוח התוכנה שמאחוריהן.

התמקדו בדיסציפלינה מסוימת (כמו: פיתוח WEB), אך שמרו על ראש פתוח לגבי המשרה כדי שלא תפספסו הזדמנויות אחרות בתחום.

2. נטוורקינג
נטוורקינג בעולם האמיתי יכול להיות מייגע ומתיש אך הוא הכרחי בעיקר כשאתם מחפשים מקום עבודה חדש. כך גם לגבי נטוורקינג ברשתות החברתיות.

התחילו דווקא באופן דיגיטלי, ברשתות החברתיות, עקבו אחר מפתחים שאתם שואפים לקריירה דומה לזו שלהם, לייקו ושתפו פוסטים שלהם (במינון כמובן). עקבו גם אחר מפתחים שמפרסמים פוסטים טכנולוגים מקצועיים ו-Meet Ups . בדרך זו, תוכלו להעשיר את הידע שלכם ולהגיע למפגשים הטכנולוגים הנכונים.

3. חזקו את הנוכחית הטכנולוגית שלכם ברשת
חשוב שיוכלו לאתר אתכם ברשתות החברתיות בקלות, עליכם להיות ברשתות של מפתחים, על מנת שיוכלו להציע לכם הזדמנויות עבודה מעניינות. עברו על הפרופילים הדיגיטלים שלכם וודאו שהם נראים טוב ומזמינים.

עדכנו את פרופיל ה-Linkedin שלכם, הקפידו שרשומות בו מילות המפתח ברלוונטיות לתחום שלכם, לפיהן יוכלו לאתר אתכם.

GitHub גם מעולה עבור מפתחים, באמצעות Gists תוכלו לפרסם קטעי קוד מפרוייקטים שלכם וכמובן ללמוד ממפתחים אחרים בתחום שלכם.

אם אתם אוהבים לשתף ולכתוב, פתיחת בלוג מקצועי היא דרך מצויינת להתבלט ברשת.
בלוג, הוא המקום הטוב ביותר להצגת תכנים טכנולוגים מקצועיים שלכם. פוסט מעניין בבלוג בנושאי: שימוש בכלים, גרסאות, או שפה, יגרום לכם להיתפס כמפתחים מקצועיים, שיודעים על מה הם מדברים. תכנים כאלה, יסייעו למראיינים ולמעסיקים לגבש עליכם את הרושם הנכון.

4. הפיל הטכנולוגי בחדר
כן, בגדול סקטור ההייטק אוהב אנשים צעירים. איך תתמודדו עם זה? למעשה, אתם לא באמת צריכים להתמודד עם זה..
אם תיישמו את הטיפים שלנו, תשימו את הדגש על המיומנויות והכישורים המקצועיים שלכם ולא על הגיל. זה כמובן הדבר החשוב ביותר למנהלים המגייסים. הם רוצים לדעת שאתם מתאימים לתפקיד ומסוגלים לבצע את העבודה הטכנולוגית באופן המקצועי והטוב ביותר.

עליכם להיות פתוחים לגבי הגיל שלכם, ולדעת להסביר למה החלטתם לשנות מסלול קריירה או להיכנס לתחום רק לאחר גיל 30, אך זה לא אומר שאתם פחות מתאימים לתפקיד ממועמדים צעירים יותר.

ניסיון החיים והניסיון התעסוקתי שצברתם עד כה, יכול להיות מתורגם לניסיון טכנולוגי. הכינו מראש נקודות שתוכלו לספר עליהם בראיון ויקנו לכם נקודות זכות.
לדוגמא: מקטעי קוד מפרוייקט שלכם שפרסמתם ב-GitHub, כיצד למדתם במהירות מיומנות חדשה, נקודות אלה מעידות על חריצות וירשימו את המראיינים.

לסיכום, היו סבלניים, יתכן שלא תתקבלו לכל מקום עבודה שתרצו, אך התמדה תביא אתכם אל מקום העבודה הבא שלכם.

בהצלחה!

אין תגובות עד כה

כתיבת תגובה