העתיד כבר כאן – מהן משרות ההייטק בהן צפוי הביקוש להעלות בעשור הקרוב?

זמן קריאה כ- 2 דקות

למרות קצב השינויים המהיר הקיים כיום בתחומי הטכנולוגיה וההנדסה, רמת התעסוקה בתחומים אלה, שומרת על יציבות יחסית. עם זאת, בעשור הקרוב, הצפי הוא שמשרות בתעשיות אלה יחוו צמיחה משמעותית.

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בארה"ב, הצפי הוא שבעשור הקרוב, תהיה צמיחה של 12% במשרות טכנולוגיות ביחס לצמיחה בשאר הענפים שתעמוד על 6.5% בלבד. בנוסף, צפויה מגמת צמיחה מתמדת של 2.7% במשרות בתחום ההנדסה.

אז באילו משרות ספציפיות בתחום הטכנולוגיה וההנדסה, צפוי הביקוש לצמוח בעשר השנים הקרובות? במיוחד עבורכם, ריכזנו את המשרות. חשוב שתדעו באילו תחומים כדאי להשקיע:)

מהנדסים וטכנאים בתחום האנרגיה וטורבינות רוח
יצירת אנרגיה חלופית וירוקה, תצא לפועל רק אם יהיו עובדים שיוכלו לתמוך בה. הצפי הוא שהביקוש למהנדסים וטכנאים בתחום האנרגיה הירוקה, יעלה וכך חברות האנרגיה, יוכלו להעלות את רמת הביצועים שלהן ולשמור על ביצועים מירביים.

מפתחי תוכנה ומפתחי אפליקציות
הביקוש למפתחי תוכנה ולמפתחי אפליקציות ימשיך במגמת העליה. ענפי הבנקאות ובידור, ימשיכו לייצר אפליקציות מובייל ודסקטופ עבור הלקוחות שלהם. תחום ה"אינטרנט של הדברים" (The Internet of Things) ימשיך להתפתח ולצמוח, והצפי הוא שבעשור הקרוב יווצרו עוד ועוד אפליקציות בתחום.

מנתחי מערכות
בעשור הקרוב, צפוי להעלות הביקוש למנתחי מערכות, שכן הצורך בניתוח מערכות אפקטיבי צפוי להעלות, חיבור בין הפן העסקי והטכנולוגי ואיתו גם הצורך במגוון עיצובים ויצירת פתרונות פרסונליים עבור חברות ועסקים.

מהנדסי ביוטכנולוגיה וביו-רפואה
תחום זה הוא אחד התחומים המרתקים והחשובים והוא מהווה אבן דרך בתחום הרפואה והבריאות. בעשור הקרוב, נראה עוד שילובים של  ידע מתחום המדיקל והנדסה לטובת יצירת מגוון כלים המספקים טיפולים רפואיים. הצפי הוא שככל שהאוכלוסיה תגדל, הביקוש לכלים מסוג זה יעלה, וכתוצאה מכך כמובן יעלה הביקוש למהנדסי ביו-רפואה ולמהנדסי ביוטכנולוגיה.

מפתחי WEB
מעיצוב ועד פיתוח האתר, בזכות מפתחי ה-WEB, הדואגים לפיתוח אתרי האינטרנט ותחזוקתם  - הכל עובד מעולה ונראה מצויין. עסקים ואנשים פרטיים בונים אתרים כל הזמן. הצפי הוא שבעשור הקרוב, יבנו יותר אתרים והביקוש למפתחי WEB ילך ויגדל.

מומחי תמיכת IT
כל עוד אנשים משתמשים במחשבים, הם יזדקקו לתמיכה כשיתעוררו בעיות. מומחי תמיכת IT, "מצילים" אנשים ועסקים לעיתים קרובות. בזכותם, ניתן לשמור על רמת ביצועים גבוהה בעיקר כשיותר ויותר תוכנות ומערכות מורכבות על המחשבים.

מחפשים את התפקיד הבא שלכם בתחומים האלה או בתחומים אחרים? הקליקו כאן

אין תגובות עד כה

כתיבת תגובה