13 הסמכות ה-IT שאתם חייבים כדי לפתח את הקריירה שלכם

זמן קריאה כ- 4 דקות

הסמכות ה-IT, מעניקות מיומנויות וידע מקצועי עשיר בתחום, כמובן לניסיון המקצועי שלכם יש משקל רב, אך ההסמכות המקצועיות, יסייעו לכם למנף ולפתח את הקריירה שלכם.

הסמכות מקצועיות מעשירות את הידע שלכם בתחום ה-IT. עם הטכנולוגיה המתפתחת והשינויים, חשוב תמיד להיות עם היד על הדופק ולהתעדכן בכל החידושים בתחום, כך תוכלו לשמור על היתרון היחסי שלכם מול המועמדים המתחרים איתכם על אותם התפקידים ולהיות מובילים ומקצוענים.

אלה 13 הסמכות ה-IT הכי מומלצות לקידום הקריירה שלכם:

 

הסמכות Microsoft

ל-Microsoft יש 3 הסמכות שאתם חייבים להכיר. להסמכות רמות שונות: מהסמכת עמית (associate) עד הסמכת master. הסמכות מיקרוסופט מסודרות בהתאם להתמחויות טכנולוגיות ומחולקות לתוכניות: ניידות, Cloud, פרודקטיביות, Data, פיתוח אפליקציות ואפליקציות עסקיות.

(Microsoft Office Specialist (MOS
מומחי Microsoft עם הסמכת MOS מיומנים עם Microsoft Office Suite, כולל: Word, Excel Outlook, PowerPoint, Access, SharePoint, OneNote ו- Exchange. הסמכה זאת שכיחה בקרב מנהלי משרדים, עוזרים אדמיניסטרטיביים, ועובדי מנהליים אחרים. ההסמכה תתרום רבות גם לעובדי מחשוב ענן ותמיכה טכנית.

(Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE
הסמכת MCSE היא ההסמכה המתאימה ביותר עבור כל מי שעובד עם שרתים, רשתות ענן פרטיות, רשת ארגונית, מערכות נתונים, התקנים ארגוניים, אפליקציות עסקיות או אחסון. אם אתם מנהלי IT, מנהלי מערכת, מהנדסי מערכות ומנהלי רשת, ההסמכה הזאת היא Must עבורכם. ישנן מספר קטגוריות משנה לבחירה: אפליקציות עסקיות, פלטפורמת ענן ותשתיות, ניהול וניתוח Data, ניידות ופרודוקטיביות.

(Microsoft Certified Solutions Developer (MCSD
מיקרוסופט מבטיחה כי הסמכת ה- MCSD תעזור לכם להתקבל לעבודה, לשפר את הביצועים העסקיים ולקדם את היכולות שלכם. הסמכת ה- MCSD, מתמקדת בבניית אפליקציות שתוכננו במיוחד עבור מוצרי Windows - מיומנות שתעניק לכם ערך מוסף בעיקר בחברות שבונות אפליקציות המותאמות ללקוחות. אם אתם: מהנדסי תוכנה, ארכיטקטי מערכות ומפתחים, הסמכה זו, מתאימה לכם.

הסמכת ISACA
ISACA נוסדה במקור ב-1967 כאיגוד לבקרת מערכות מידע ובקרה, אך כעת, מכיר האיגוד במגוון רחב של אנשי מקצוע בתחום ה-IT.

(Certified Information Systems Auditor (CISA
איגוד ISACA מתאר את הסמכת CISA כהסמכה מוכרת ברחבי העולם לביקורת מערכות מידע. הסמכה זו, מעשירה את היכולות והמיומנויות שלכם בכל שלב בתהליך הביקורת, דיווח על נהלי ציות וכיצד ניתן להעריך את נקודות התורפה. אם אתם: מנהלי אבטחת מידע, או אנליסטים בתחום אבטחת מידע, ההסמכה הזו היא בשבילכם.

(Certified Information Security Manager (CISM
כדי לקבל את הסמכה CISM עליכם להיות בעלי ניסיון של 5 שנים לפחות באבטחת מידע ו-3 שנות ניסיון בתפקיד מנהלי אבטחת מידע. הסמכת CISM מתאימה במיוחד לאנשי IT בתחום אבטחת המידע, כגון מנהלי אבטחת מידע, אנליסטים בתחום האבטחה, מנהלי מערכות מידע ואדריכלי אבטחת מידע.

(Certified in Risk and Information Systems Control (CRISC
ה- ISACA מגדיר את הסמכת ה- CRISC כהסמכה היחידה המכינה את מומחי ה-IT לאתגרים הייחודיים הקיימים בתחום. הסמכה זו, מספקת למומחי IT כלים לניהול הסיכונים הארגוניים ומסייעת להם להיות שותפים אסטרטגיים בארגון. הסמכת אבטחת מידע זו, מאפשרת לכם לפתח את היכולות שלכם בניהול סיכונים, הערכות מצב, תגובה, ניטור ודיווח בנושאי אבטחת המידע בארגון.
אם אתם:מנהלי IT, מנהלי מידע, קציני אבטחת מידע, מנהלי מערכות ומערכות אבטחת מידע, הסמכת ה-CRISC היא בדיוק עבורכם.

(Certified in the Governance of Enterprise IT (CGEIT
הסמכת ה- CGEIT היוקרתית, מעידה על המיומנות של מומחי ה-IT. חשיבותם של מומחי ה-IT בארגונים, הולכת וגדלה עם התקדמות הטכנולוגיה ומורכבותה. אם אתם: מנהלי IT או מנהלי אבטחת מידע בכירים, מרמת Senior עד רמת דירקטור ו-CIO, הסמכה זו מומלצת עבורכם.

Cloud computing
מחשוב ענן התפתח כפלטפורמה מהותית לארגונים מודרניים. הפלטפורמה המאפשרת אחסון וניהול כמויות אדירות של DATA ואירוח אפליקציות ותשתיות. כיום, מיומנויות בתחום מחשוב הענן בשילוב ההסמכות הקיימות, יוכלו לסייע לכם בקידום הקריירה.

MCSE: Cloud Platform and Infrastructure
הסמכת ה-MCSE של מיקרוסופט היא תת קטגוריה של הסמכת MCSE הרשומה למעלה. הסמכה זו, מתמקדת רק בטכנולוגיות הענן של מיקרוסופט, הכוללות תחומים כמו: אחסון, רשתות, וירטואליזציה ומערכות וניהול זהויות. אם אתם: מנהלי IT, מנהלי מערכות, מהנדסי מערכות מנהלי רשתות, הסמכה זו תתרום לכם רבות.

VCP6 – DCV
VCP6 - DCV היא ההסמכה האחרונה של VMWare VCP, המספקת מיומנויות לפתרון תשתיות vSphere V6 . מדובר באחת ההסמכות הכי פופולריות ברחבי העולם. כדי לקבל הסמכה זו, עליכם להיות קודם כל מוסמכי VCP, המהווה את הבסיס של תוכנית ההסמכה של VMWare. אם אתם: מנהלי מערכות, מהנדסי מערכות ומנהלי IT , הסמכה זו מומלצת עבורכם.

AWS Certified Solutions Architect - Professional
הסמכת AWS היא ההסמכה המומלצת לפלטפורמת הענן. הסמכה זו, מיועדת למומחי IT העובדים עם אפליקציות על פלטפורמות ומערכות AWS . כדי לקבל הסמכה זו, עליכם להיות קודם כל מוסמכי AWS Certified Solutions Architect ובעלי ניסיון של לפחות שנתיים בעבודה עם מערכות AWS.

Project management
ניהול פרויקטים הוא תחום חיוני בפיתוח חומרה ותוכנה, באמצעותו חברות יכולות לפקח על תהליך הפיתוח מתחילתו ועד סופו. עבור מומחי IT, הסמכה בניהול פרויקטים תספק מיומנות בתכנון, עמידה בלו"ז, ארגון, הוצאת הפרוייקט לפועל, מעקב ומתן תוצאות בסיומו.

(Certified Associate in Project Management (CAPM
הסמכת CAPM מטעם מכון ניהול פרויקטים (PMI), תסייע לכם אם אתם מתחילים בניהול פרוייקטים. אם אתם: מנהלי פרויקטים, רכזי פרויקטים ואנליסטים בתחום ה-IT, באמצעות הסמכה זו, תוכלו לפתח את הכישורים ואת הידע הנדרש.

(Project Management Professional (PMP
גם הסמכת PMP היא מטעם מכון ניהול פרויקטים (PMI), אך בעלת גישה מתקדמת יותר לניהול פרוייקטים. מכון PMI קובע כי הסמכה זו, תאפשר לכם לעבוד כמעט בכל תעשייה, עם כל מתודולוגיה ובכל מקום. כדי לגשת לבחינה ולקבל הסמכה זו, עליכם להיות בעלי תואר ראשון ו-3 שנות ניסיון בניהול פרויקטים (4,500 שעות של ניסיון מעשי בהובלת וניהול פרויקטים, ו-35 שעות של לימודים בתחום ניהול פרויקטים. עם אתם בעלי תואר שני, תצטרכו 5 שנות ניסיון (7,500 שעות של ניסיון מעשי בהובלת וניהול פרויקטים ו-35 שעות של לימודים בתחום ניהול פרויקטים וניהול). אם אתם: מנהלי פרוייקטי IT, מנהלי תפעול ומנהלי IT, הסמכה זו מומלצת עבורכם.

(Certified Scrum Master (CSM
הסמכת CSM מיועדת למומחי ה-IT שעובדים עם Scrum, מתודולוגיית ניהול פרוייקטים שכיחה לפיתוח תוכנה וחומרה. השימוש ב-Scrum התרחב מעבר לתעשיית הטכנולוגיה, ולמעשה משמש לניהול כל פרויקט עסקי בקנה מידה גדול, מה שהופך אותו ליוקרתי ומהותי עבורכם כמנהלי IT, ומהנדסי תוכנה.

אז שדרגו את עצמכם וכך יהיה לכם ערך מוסף אמיתי שיסייע לכם להתקדם בקריירה.

למשרות בתחום Infrastructure

למשרות בתחום Project Management

אין תגובות עד כה

כתיבת תגובה