איך תשמרו על הקריירה בזמן שהחברה בה אתם עובדים נקלעת למשבר?

זמן קריאה כ- 2 דקות

אתגרים ארגוניים מתרחשים לעיתים קרובות. עם זאת, התופעה נמצאת במגמת עלייה בשנים האחרונות. חברות הייטק רבות חוות אתגרים ארגוניים שונים, המשפיעים על החברה וכמובן על העובדים.
גם עובדי הייטק מוכשרים וחרוצים עלולים להיפגע מהשלכות של חברה החווה אתגרים ארגוניים.

חשוב תמיד להיות עם היד על הדופק ולשמור על הקריירה שלכם ועל מסלול הקריירה, גם בתקופה בה החברה בה אתם עובדים נקלעת למשבר.

הטיפים הבאים יעזרו לכם לשמור על הקריירה שלכם בעת משבר בחברה:

1. הישארו מקושרים ודאגו לבלוט
טכניקות רבות בהן נוקטות חברות בעיתות משבר, יכולות לשמש גם את העובדים בחברה. לדוגמא, 3 האלמנטים העיקריים בתוכנית תקשורת בעת משבר (הכרת הבעייה, שמירה על נראות ובולטות וחיזוק ושמירת הקשר עם אנשים מבחוץ) חלים גם על עובדי החברה.

אם החברה בה אתם עובדים נקלעת למשבר חמור הגורם לחוסר יציבות וחוסר ודאות, רשת הקולגות והחברים המקצועית שלכם, תוכל לתת לכם תקווה. לכן, מומלץ לתחזק קשרים מקצועיים באופן שוטף. אם זמן רב לא הייתם בקשר עם חברים בתחום, זה בדיוק הזמן לחדש את הקשרים.

חדשו את הקשר עם אנשי מקצוע מהעבר או מרשת הקשרים המקצועית בלינקדאין. אתם כמובן לא רוצים לומר דברים לא טובים על החברה הנוכחית בה אתם עובדים, או להיראות נואשים מדי כשאתם פונים לחברים, אך צרו איתם קשר, התעדכנו, ובדקו הזדמנויות.

תוכלו לומר להם/ לכתוב בלינקדאין: כפי שהם וודאי שמעו, החברה בה אתם עובדים חווה קשיים בתקופה הנוכחית. אתם עדיין עובדים כרגיל אך חשים אי ודאות. ולהוסיף, אם ישמעו על הזדמנויות מעניינות בתחום שלכם, תשמחו שיעדכנו אתכם.

2. היו המבוגר האחראי
אל תתעלמו מרכילות, אך אל תתרמו לה. למרות הלחץ והמתח, הישארו רגועים, זה יעזור לכם להתמקד הקריירה שלכם ולקבל החלטות טובות יותר.

לעיתים דווקא בתק' משבר בחברות, מומלץ להציע הצעות שיפור בנושאי הפיתוח בחברה או אבטחת המידע. הצעות כאלה, יוכלו לתרום לחיזוק מעמדכם בחברה לאחר סיום המשבר. חברות רבות דווקא ינסו בעיתות משבר להראות ביצועים הכי טובים וייתכן כי יכניסו שיפורים שונים דווקא בתקופה זו.

אם אתם לא מרוצים מהחלטות הנהלת החברה אל תתייאשו ותנסו לקוות לטוב. לעיתים דווקא משברים בחברה, הן זמן מצויין לזיהוי טעויות ושיפור. דברו עם הקולגות שלכם בחברה על המצב, ונסו יחד לעבוד לשינוי הדברים מבפנים.

3. כנראה הגיע הזמן לברוח, תתקדמו הלאה!
תכלס אתם חושבים על התפקיד הבא שלכם ממזמן, עוד לפני שהתחיל המשבר בחברה. אם לא, זה בדיוק הזמן להתחיל לתכנן ולחפש. חשבו על התפקיד הבא שלכם והתמקדו בדרכים לאתרו.

ערכו רשימה של קולגות וחברים מקצועיים שלכם, אליהם תוכלו לפנות, עדכנו את פרופיל הלינקדאין שלכם ובדקו אם יש לכם חברים העובדים בחברות מעניינות.
בהתאם לכישורים שלכם, אם תהיו בין העובדים הראשונים היוצאים לשוק בעקבות המשבר הארגוני בחברה, סביר להניח שיהיה לכם יתרון יחסי על פני המתחרים שלכם.

חשבו על התרחישים האפשריים שיהיו כתוצאה מהמשבר בחברה. בהתאם לכך, שקלו את דרכיכם. נסו להבין לאן החברה הולכת ותעריכו מה תהיה ההשפעה החיובית או השלילית על הקריירה שלכם. כך תוכלו להפחית את רמת החרדה מאי הודאות השוררת בחברה כעת ותבינו מה הכיוון והתוכניות שלכם. חשבו איך יושפע עתיד החברה וכמובן הקריירה שלכם בעקבות אובדן לקוחות, אמון המשתמשים או מימון וכד'.

תפעילו שיקול דעת והקשיבו לאינטואיציה שלכם. חשבו מה אתם מוכנים לעשות ומה אתם לא מוכנים לעשות. אם מטרות הקריירה שלכם, הפרויקטים או האתיקה האישית כבר לא מתיישבים עם ערכי החברה בה אתם עובדים, הגיע הזמן לעזוב ולעבור הלאה. במקביל, היו מרוכזים בתפקידכם, בעבודתכם. אל תשארו במקום עבודה בו נדרשת עבודה תובענית ואין אופק לקידום הקריירה שלכם, אלא אם אתם נמצאים במקום בו אתם מעשירים את הידע, המיומנויות והניסיון שלכם.

אין תגובות עד כה

כתיבת תגובה