אז סיימתי את התואר…מה עכשיו??

זמן קריאה כ- 2 דקות

זהו לא סוד, ששוק העבודה הופך להיות קשה מיום ליום, ועבור בוגר שסיים עתה תואר ראשון, ניצב כעת אתגר לא פשוט פחות מלצלוח את התואר- למצוא עבודה בתחום בו למד!

מצד אחד, השוק מוצף בבוגרים משכילים שמתמודדים ביניהם על אותן משרות, ומהצד השני, ישנו המעסיק, אשר צריך לבחור מועמד אחד בלבד.

יכולות להיות המון סיבות מדוע יכול לבחור מעסיק במועמד אחד על פני האחר. אני בחרתי לעסוק בנושא חשוב מאד- ניסיון תעסוקתי.

נושא זה חשוב ביותר כיוון שלא כולם מקדימים לעשות ומיישמים זאת- רוב הבוגרים מסיימים את התואר ללא כל ניסיון בשוק העבודה. למעשה נוצר פער- בין הידע, החומר התיאורטי הנלמד באוניברסיטה לבין הניסיון המעשי, ומכאן החשיבות הרבה.

אז איך בעצם עושים זאת?

תקופת הלימודים אינה סיבה להתפשר על מקום עבודה טוב ומסודר. מרבית החברות המובילות במשק כוללות כיום אפשרויות העסקה מגוונות- כמו למשל חצאי משרה, משרות סטודנט וכו'.

חברות גדולות יעניקו ערך מוסף לאותו סטודנט הרוצה להיכנס לשוק העבודה. ערך זה בא לידי ביטוי בכמה מישורים:

1. לרוב חברות גדולות ומוכרות יעניקו לעובדים הטבות ותנאים נלווים למשכורת- כמו רכב, טלפון, ארוחות מסובסדות, הנחות והטבות שונות ועוד.

2. שדרוג של קורות החיים- לרוב, קורות החיים של בוגר תואר ראשון כוללים בעיקר עבודות מזדמנות, או עיסוקים פחות אטרקטיביים בעיני המעסיק הפוטנציאל..לעומת זאת, עבודה בחברה גדולה, מעניקה לו קורות חיים מרשימים יותר. לכן, מומלץ להשתלב בחברות ששמן ישדרג את קורות החיים אצל המעסיק הבא.

3. צבירת ניסיון תוך כדי לימודים– הדבר המשמעותי ביותר הוא הניסיון המקצועי שנצבור והיכרותנו עם עולם העבודה. השתלבות בחברה תוך כדי תקופת הלימודים מאפשרת גם היכרות עם מושגי היסוד של עולם העסקים והעבודה והכרת תרבות ארגונית.

4. אפשרויות קידום- פעמים רבות במקומות עבודה יעדיפו לקדם עובד שצבר וותק וניסיון ושצמח מתוך הארגון, לכן כדאי לעובד להשקיע ולהוכיח את עצמו כבר מתחילת העסקתו.

אלו היו רק חלק מהיתרונות אמנם ישנם עוד רבים...

אז אמנם בזמן שעבודה במלצרות מספקת לנו אולי כסף טוב, מהיר ומזומן, עבודה בארגון גדול פותחת בפנינו חלון הזדמנויות אמיתי ומעניקה לנו אינספור יתרונות וערכים מוספים לעכשיו ולעתיד.

עכשיו זה תלוי בך!!

רוצה שהקריירה שלך תמריא? רוצה לבלוט מול יתר המועמדים? אל תחכה לסיום התואר, התחל את הקריירה עוד בתקופת הלימודים, שאף גבוה, הבלט את כישוריך, וזכה להערכה אצל מעסיקיך בזמן התואר בכדי שימליצו עליך גם בהמשך דרכך.

בהצלחה!!

אין תגובות עד כה

כתיבת תגובה